Bilimsel Program


  • 22 MART 2019 CUMA Detaylar için tıklayın...
      KADAVRADA PAROTİS CERRAHİ KURSU
      KADAVRADA TEMPORAL KEMİK DİSEKSİYON KURSU
      VİDEO VERTİGO KURSU
    10:00 – 18:00 VERTİGO KURSU
      Eğiticiler:
    • Mete Kıroğlu
    • Muhammed Dağkıran
    08:30 – 13:30 TEMPORAL KEMİK DİSEKSİYON KURSU
      Eğiticiler:
    • Ülkü Tuncer
    • Nuri Özgirgin
    • Levent Sennaroğlu
    • Tayfun Kirazlı
    • Nazım Korkut
    • İsmet Bayramoğlu
    • Levent Olgun
    • Alpin Güneri
    • Ali Özdek
    • Kemal Görür
    • Derya Talas
    • İlhami Yıldırım
    • Yusuf Vayısoğlu
    • Ediz Yorgancılar
    • Alper Nabi Erkan
    • Bahar Keleş
    • Ramazan Gün
    • Demir Bajin
    • Onur İsmi
    • Özgür Sürmelioğlu
    • Muhammed Dağkıran
    • Armağan İncesulu
    13:30 – 15:30 PAROTİS KURSU
      Eğiticiler:
    • Babür Küçük
    • Ahmet Ömer İkiz
    • Hakan Korkmaz
    • Ülkü Tuncer
    • Cengiz Özcan
    • İlhami Yıldırım
    • Alper Nabi Erkan
    • Ediz Yorgancılar
    • Yusuf Vayısoğlu
    • Utku Aydil
    • Murat Yener
    • Murat Öztürk
    • Ramazan Gün
    • Onur İsmi
    • Özgür Tarkan
    • Süleyman Özdemir
    • Özgür Sürmelioğlu
    • Muhammed Dağkıran
    15:30 – 19:00 FASİYAL PLASTİK KURSU
      Eğiticiler:
    • Cemal Cingi
    • Orhan Özturan
    • Osman Kürşat Arıkan
    • Süleyman Özdemir
    • Tevfik Sözen
    • Süheyl Haytoglu
    • Can Alper Çağıcı
  • 23 MART 2019 CUMARTESİ Detaylar için tıklayın...
    Açılış konuşması
    08.30 - 08.35 Çukurova KBB Derneği ve Kongre Başkanı Özgür Tarkan
    08.35 - 08.40 Türk KBB-BBC Derneği Başkanı Özgür Yiğit
    08.40 - 08.50 17. yılında Videokonferanslar Levent Soylu
    Otoloji oturumu
    Oturum Başkanı: Can Özşahinoğlu- Ülkü Tuncer
    08.50 - 09.05 Miringoplasti Mete Kıroğlu
    09.05 - 09.20 Östaki Patolojilerine Yaklaşım Nuri Özgirgin
    09.20 - 09.35 Koklear İmplantasyonda Fasiyal Anomaliler Levent Sennaroğlu
    09.35 - 09.50 Posterior Timpanotomi ve Yuvarlak Pencereye Yaklaşım Tayfun Kirazlı
    09.50 - 10.05 Orta Kafa Çukuruna Yaklaşım Nazım Korkut
    10.05 - 10.20 Orta Kulak İmplantları Levent Olgun
    10.20 - 10.35 Transmastoid Fasiyal Sinir Dekompresyonu Özgür Yiğit
    10.35 - 11.00 Kahve Arası
    Endoskopik Sinüs Cerrahisi Oturumu
    Oturum Başkanı: Kemal Değer
    Moderatör: Semih Sütay
    11.00 - 12.30 Videokomplikasyon; Nerede Hata Yaptım?
    Konuşmacılar: Nesil Keleş, Semih Sütay, Bülent Karcı, Taşkın Yücel, Sabri Uslu
    12.30 - 13.30 Öğle Arası
    Rinoplasti Oturumu
    Oturum Başkanları: Çağatay Akçalı-Sefa Kaya
    13.30 - 13.45 Rinoplastide Endonazal Tekniğin Avantajları Cemal Cingi
    13.45 - 14.00 Rinoplastide Tip Cerrahisi Taşkın Yücel
    14.00 - 14.15 Rinoplasti Dorsum Koruyucu Cerrahi Barlas Aydoğan
    14.15 - 14.30 Rinoplastide Tekrar Popüler Olan Teknikler Tevfik Sözen
    14.30 - 14.45 Revizyon Rinoplasti Süleyman Özdemir
    Tükürük Bezi Oturumu
    Oturum Başkanları: Derya Talas-İlhami Yıldırım
    14.45 - 15.00 Pediatrik Sialore Orhan Özturan
    15.00 - 15.15 Sialolitiaziste Kombine Yaklaşım Cengiz Özcan
    15.15 - 15.30 Sialoendoskopi Süleyman Özdemir
    15.30 - 16.00 Kahve Arası
    Endoskopik Sinüs Cerrahisi Oturumu
    Oturum Başkanları: Nesil Keleş - Semih Sütay
    16.00 - 16.15 Maksiller Sinüse Endoskopik Yaklaşım Sema Başak
    16.15 - 16.30 Revizyon Cerrahide Anatomik Rehberler Fikret Kasapoğlu
    16.30 - 16.45 Endonazal Endoskopik Malign Periferik Sinir Kılıf Tümörü Rezeksiyonu Yusuf Kızıl
    16.45 - 17.00 Endoskopik Koanal Atrezi Cerrahisi Emel Cadallı Tatar
    Ben Nasıl Yapıyorum
    Oturum Başkanları: Orhan Yılmaz-İbrahim Ketenci
    17.00 - 17.10 Stapes Cerrahisi Muzaffer Kanlıkama
    17.10 - 17.20 Olgularla Kolesteatom Cerrahisi Recep Yağız
    17.20 - 17.30 Dev Konjenital Kolesteatom Armağan İncesulu
    17.30 - 17.40 Yutma patolojilerinde cerrahi çözümler Kayhan Öztürk
    17.40 - 17.50 Subglottik Stenoz Cerrahisinde Uç Uca Anastomoz Murat Yener
    17.50 - 18.00 Endoskopik Glomus Timpanikum Cerrahisi Şemsettin Okuyucu
    18.00 - 18.10 Frontal Sinüs Patolojilerine Endoskopik Yaklaşım Ramazan Gün
    18.10 - 18.20 Nazal Dorsum rekonstruksiyonu otospreder flep Köksal Yuca
    Salon B
    Endoskopik Kulak Cerrahisi Oturumu
    Oturum Başkanları: Şinasi Yalçın-Turgut Karlıdağ
    13.30 - 13.45 Ossiküloplasti Enis Alpin Güneri
    13.45 - 14.00 Endoskopik Stapes Cerrahisi Kemal Görür
    14.00 - 14.15 Konjenital Kolesteatomaya Kombine Yaklaşım İsmet Bayramoğlu
    14.15 - 14.30 Yaygın Kolestatomlu Olguda Endoskopik Yaklaşım Ediz Yorgancılar
    14.30 - 14.45 Timpanoskleroz da Endoskopik Cerrahi Ali Özdek
    14.45 - 15.00 Endoskopik Stapes Cerrahisinde Sürprizler Demir Bajin
    15.00 - 15.15 Glomus Timpanikum Cerrahisi Özgür Sürmelioğlu
    15.30 - 16.00 Kahve Arası
    Baş-Boyun Oturumu
    Oturum Başkanı: Babür Küçük
    16.00 - 16.15 Frontoanterior Suprakrikoid Larenjektomi Nermin Başarer
    16.15 - 16.30 Tiroidektomi de Nöromonitörizasyon Ahmet Ömer İkiz
    16.30 - 16.45 Lokal İleri Diferansiye Tiroid Karsinomlarına Yaklaşım Hakan Korkmaz
    16.45 - 17.00 Paragangliomalar Utku Aydil
    17.00 - 17.15 Şilöz Fistül ve Onarımı Murat Öztürk
    Ben Nasıl Yapıyorum
    Oturum Başkanları: Mehmet Koyuncu-İlhami Yıldırım
    17.20 - 17.30 Parotidektomi Bengü Çobanoğlu
    17.30 - 17.40 Perilenf Fistül Onarımı Erkan Karataş
    17.40 - 17.50 ESC’de Komplikasyonlardan Nasıl kaçınılır? Tuba Bayındır
    17.50 - 18.00 Revizyon Koklear İmplantasyon Bahar Keleş
    18.00 - 18.10 Koklear İmplantasyonda Zor Olgular Abdullah Dalgıç
  • 24 MART 2019 PAZAR Detaylar için tıklayın...
    Master Kadavra Diseksiyonu
    08.00 - 10.00 Taze Donmuş Kadavrada Endoskopik Sinüs Cerrahisi Diseksiyonu Kemal Değer-Bülent Karcı
    10.00 - 10.30 Kahve Arası
    Baş Boyun Oturumu
    Oturum Başkanları: İsmail Topçu - Bülent Topuz
    Moderatör: Levent Soylu
    10.30 - 11.30 Videokonsey; Larinks Kanserlerinde Tartışmalı Olgular
    Konuşmacılar: Babür Küçük, Ahmet Ömer İkiz, Hakan Korkmaz, Utku Aydil
    Vertigo Oturumu
    Oturum Başkanları: Kerim Ceryan - Bülent Ağırdır
    11.30 - 11.45 Meniere’de Tanı ve Cerrahi Tedavi Nuri Özgirgin
    11.45 - 12.00 BPPV Enis Alpin Güneri
    12.00 - 12.15 Non Meniere Periferik Vertigo Ali Özdek
    12.15 - 12.30 Hasta Başı Muayene Muhammed Dağkıran
    12.30 - 13.30 Öğle Arası
    Fasiyal Plastik Oturumu
    Oturum Başkanları: Osman Kürşat Arıkan- Erdoğan Gültekin
    13.30 - 13.45 Nerede ve Ne Zaman Dolgu-Nörotoksin Uygulanmalı ? Cemal Cingi
    13.45 - 14.00 Otoplasti Orhan Özturan
    14.00 - 14.15 Blefaroplasti Tevfik Sözen
    14.15 - 14.30 Yüz Germe Tevfik Sözen
    14.30 - 14.45 Boyun Germe Yüksel Toplu
    14.45 - 15.00 Gamze Oluşturma Cerrahisi Süheyl Haytoğlu
    15.00 - 15.30 Kahve Arası
    Ben nasıl yapıyorum?
    Oturum Başkanları: Alper Nabi Erkan-Yusuf Vayısoğlu
    15.30 - 15.40 Nazal Valv Cerrahisi Cüneyt Yılmazer
    15.40 - 15.50 Endoskopik Timpanoplasti Onur İsmi
    15.50 - 16.00 Burun Cilt Tümörlerinde Alın Flebi Uygulamaları Öner Sakallıoğlu
    16:00 - 16.10 Bilateral Vokal Kord Paralizilerinde Aritenoid Laterofiksasyon Sütür Tekniği Saime Sağıroğlu
    16.10 - 16.20 DKY Meatoplasti Fulya Özer
    16.20 - 16.30 Üst Özefageal Darlıklarda Cerrahi Tedaviler Ömer Erdur
    16.30 - 16.40 Let Down Rinoplasti Ali Evlice
    16.40 - 16.50 Endoskopik DSR Mehmet Kaplama
    16.50 - 17.00 Endoskopik Stapes Cerrahisi Gül Soylu Özer
    17.00 - 17.10 Endoskopik inverted papillom cerrahisi Ferhat Bozkus
    17.10 - 17.20 Endoskopik Koanal Atrezi Cerrahisi Işılay Öz