Bildiri Gönderimi

Bildiri Gönderme Koşulları

 • Bildiriler sadece http://www.videokonferanslar.org adresi üzerinden sisteme giriş yapılarak gönderilebilir. Sistemden bağımsız olarak e-mail ve posta yoluyla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir.
 • Son bildiri gönderme tarihi 10 Mart 2021'dir. Bildiri Gönderim Sistemi bu tarihte kapatılacaktır. Online bildiri modülünü ilk kez kullanacak katılımcılar, "Yeni Kullanıcı" bağlantısından sisteme kayıt olmalıdırlar.
 • Bildiriler sadece Sözlü ve Poster Sunum olarak yapılacaktır.

Bildiri Özeti Genel Kuralları

 • Sistemde bildiri yazımı için ayrılan alan başlık ve yazar adı hariç 300 kelime ile sınırlandırılmıştır. Sistem bu alana 300 kelimeden daha fazla yazı yazılmasına izin vermeyecektir.
 • Bildiri göndermede kullanılan yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildiriler için standartlaştırılmış olup farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir.
 • Bildiriler giriş, gereçler ve yöntem, sonuçlar ve tartışma olarak düzenlenmelidir.
 • Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Bildiri özeti başlığında pH ya da NaCl gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır.
 • İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.
 • İnternet üzerinden gönderilen özetler aynen basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir.
 • Kongre akışında sorunlara sebep olduğu için kongrede verilen konuşmacı veya oturum başkanlığı görevini kabul etmesine rağmen mazeretsiz olarak yerine getirmeyen meslektaşlarımıza en az bir dönem görev verilmeyecektir.
 • Ayrıca mazeretsiz olarak bildiri sunmayan ve poster asmayanların kayıtları tutularak bir sonraki kongrede birinci isim olarak gönderecekleri bildirileri kabul edilmeyecektir.

Geri Bildirim

 • Gönderilen bildiri özetleri online sistem aracılığıyla değerlendirilecek ve bildiri değerlendirme sonucunuzu içeren e-posta sistemde tanımlanan adrese 20 Şubat 2019 tarihinden itibaren gönderilecektir. Bildirilerle ilgili tüm değerlendirme süreci kullanıcıya ait e-posta ve şifre ile sistem üzerinden takip edebilecektir.

E-Poster
Kongre'de sunulacak olan e-posterler plazma ekranlardan gösterilecektir. Bu nedenle posterlerin elektronik ortamda aşağıdaki şekilde hazırlanması gerekmektedir.

E-Poster Hazırlama Kılavuzu

 1. Online Bildiri Özeti linki üzerinden AbstractAgent kullanıcı hesabınızla sisteme giriş yapınız.
 2. Sol sütundaki "Bildirilerim" butonuna tıklayınız. Buradan tüm bildirilerinize ulaşabileceksiniz.
 3. Poster olarak kabul edilen bildiri özetlerinizin altında bulunan "Tam Metin / Poster Yükle" tuşuna basınız.
 4. Acılan ekranda posterinizde bulunan ilgili bölümleri tıklayarak varsa hazırladığınız bir word ya da powerpoint dosyası üzerinden tam metninizi ilgili yerlere "kopyala-yapıştır" ile aktarabilir, mevcut bir dosyanız yoksa ilgili bölümleri sistem üzerinde doldurabilirsiniz. Ayrıca varsa figür ve tablolarınızı ekleyiniz ve kaydediniz.
 5. "On izleme" tuşu ile posterinizi kontrol ediniz.
 6. Posterinizi sunuma hazır hale getirdiğinizden ve eksiksiz-hatasız oluşturduğunuzdan emin olunca "Onayla" tuşuna basınız.

İhtiyaç duyduğunuzda ek yardım için "0216 372 66 44" nolu telefondan LookUs Bilişim'i arayarak destek alabilirsiniz.

Copyright © 18. Video Konferanslar